top of page
Vertimo biuras, vertėjų biuras, vertimų biuras. Populiariausia pasaulio kalba.jpg

Populiariausia pasaulio kalba

Populiariausia pasaulio kalba yra anglų kalba. Šiuo metu apie 1,5 mlrd. žmonių moka anglų kalbą kaip antrąją kalbą arba ją naudoja kasdieniniame gyvenime, o dar 1 mlrd. žmonių mokosi jos kaip užsienio kalbos. Anglų kalba yra oficiali kalba daugiau nei 50 valstybių, o ji taip pat naudojama tarptautinėje komunikacijoje, moksle, versle, kultūroje ir pramogose.

Anglų kalba vystėsi Anglijoje ir Škotijoje. Ji tapo svarbiausia tarptautinės prekybos, politikos ir mokslo kalba per pastaruosius 100 metų, ypač po Antrojo pasaulinio karo. Anglų kalbos vartojimas buvo sustiprintas JAV, kur ši kalba yra oficiali kalba, o Holivudas ir populiarioji muzika tai užtvirtino.

Anglų kalba yra universalus mokslo ir technologijų komunikacijos įrankis. Dauguma mokslinių tyrimų ir straipsnių rašoma anglų kalba, didelė dalis kompiuterių programinės įrangos ir internetinių svetainių yra pateikiama naudojant anglų kalbą. Tai reiškia, kad anglų kalba yra būtina, norint prisijungti prie tarptautinės bendruomenės bei pasiekti ir suprasti pasaulinio lygio informacijos šaltinius.

Tačiau anglų kalbos dominavimas  kelia kultūrinius ir politinius iššūkius. Kai kurios valstybės ir kultūros gali jaustis nustumtos į šalį, tam tikroms žmonių grupėms gali būti sunku pasiekti reikiamą informaciją dėl anglų kalbos trūkumo.

Vertimų biuras dažniausiai gauna užsakymus versti į anglų kalbą, arba išversti iš anglų kalbos. Pradedantieji vertėjai akcentuoja ir daugiausiai laiko skiria anglų kalbai. Tik nereikia susidaryti klaidingos nuomonės apie vertimo biurą, kad dirbama tik su anglų kalba. Mūsų vertėjų biuras gali pasiūlyti Jums vertimo paslaugą labai plačiu spektru.

Ateityje vis didesnę reikšmę turės ne tik anglų kalba, bet ir kitos kalbos, kurios vystysis kaip bendrosios ir pasiekiamos visiems pasaulio žmonėms. Vis dėlto šiuo metu anglų kalba išlieka nepakeičiama tarptautinės komunikacijos kalba ir svarbus komunikacijos įrankis globalioje ekonomikoje ir kultūroje.

bottom of page